Činžovní dům se 7 byty v centru Ostravy

Cena nemovitosti
29 500 000 Kč
Verdunská 13, Ostrava

O nemovitosti

Činžovní dům v centru Ostravy, 7 kompletně zrekonstruovaných bytů, které jsou plně obsazeny spolehlivými a platícími nájemníky. Dům je možné střešní nástavbou rozšířit o další dva mezonetové byty. A navrch perfektní lokalita kousek od Komenského sadů.

Ty nejdůležitější informace ve zkratce:

 • V domě šest bytů 3+1 a jeden byt 2+1
 • Byty i dům po celkové rekonstrukci v roce 2022
 • 100% obsazenost a skvělá platební morálka nájemníků
 • Projekt nástavby 2 střešních bytů ve fázi stavebního povolení
 • Snížené vstupní náklady díky převzetí úvěru za 4,9%
 • Možnost nižší vstupní investice formou převzetí zvýhodněného úvěru

Tohle je investiční příležitost, díky které můžete mít hned několik moderních bytů na jedné adrese. A vlastně i na dobré adrese. Verdunská ulice je v samotném centru Ostravy, jen pár minut pěšky od Nové radnice a Komenského sadů.

V domě se nachází celkem 7 bytových jednotek (šest bytů s dispozicemi 3+1 a jeden byt s dispozicí 2+1). Všechny jsou aktuálně po kompletních rekonstrukcích z roku 2022 (elektřina, podlahy, omítky, kuchyně na míru, nové koupelny, kondenzační kotle atd). Byty byly na přelomu roku 2022/2023 obsazeny novými nájemníky za aktuální tržní nájemné. Výběr nájemníků byl přímo v mé režii, takže se jedná se o spolehlivé, klidné, důkladně prověřené a řádně platící lidi.

Dům má celkem 4 podlaží a je kompletně podsklepený (zde se nachází nadstandardně velké sklepy užívané nájemníky). Celková užitná plocha domu je 850 m2, čistá bytová plocha je 510 m2, za domem se nachází dvůr s výměrou 61 m2.

Celkovou rekonstrukcí prošel i samotný dům – kromě rekonstrukce společných prostor je v celém domě nová elektřina vč. rozvaděče, kompletně nový systém rozvodů vody a napojení na kanalizaci atd. V posledním patře se nachází nejmenší byt (2+1) a půda, která je kompletně připravena pro výstavbu dalších bytů.

V současné době se dokončuje projekt a stavební povolení na dostavbu 2 mezonetových bytů s terasami o celkové výměře 271 m2 a to vč. dostavby výtahu v zadní části domu. Výstavbu je možné dokončit kompletně na klíč, takže dojde k dalšímu zhodnocení celého domu a jeho potenciálu.

Finance a způsob prodeje:

 • Prodej formou převodu vlastnictví SPV
 • K nahlédnutí veškeré výkazy
 • Možnost převzít úvěr a doplatit pouze rozdíl do kupní ceny
 • Zbývající výše úvěru cca 11.500.000 Kč (do 01/2052)
 • Měsíční splátka 63.700 Kč
 • Úroková sazba 4,99% s fixací do 11/2026

Z hlediska optimalizace cash-flow se při ponechání úvěru jedná o zajímavou variantu s nižším finančním zatížením.

Výše splátky úvěru je na úrovni cca 65 % z aktuálně vybíraného nájemného, zbývajících 35 % tak tvoří zisk a rezervy. Podrobnější informace vám v případě zájmu rád poskytnu na osobní schůzce, nebo telefonicky.

Fotografie nemovitosti

Ke stažení

Passport domu

2 MB Stáhnout

Projekt nástavby 2 bytů

12 MB Stáhnout

Financování nemovitosti

Na hypotéky mám Aleše. Pomůže vám vyjednat lepší podmínky hypotéky, vyběhá všechny papíry a v každé bance zná ty správné lidi.
Společně vám pomůžeme k novému bydlení.

Více o hypotékách

Píšu o realitním světě

Všechno, co se prolétne mojí hlavou, složeno do písmen. Pěkně na jednom místě.