Dům v centru Brušperku s možností až 3 bytů

Cena nemovitosti
2 590 000 Kč
Zádvoří, Brušperk

O nemovitosti

Rodinný dům v centru Brušperku, jen 50 m od náměstí. Kromě vlastního bydlení poměrně zajímavá investiční příležitost s možností vybudovat 2–3 samostatné byty.

  • Dům má 3 podlaží, celkem 257 m2 užitné plochy
  • Obytná plocha (bez sklepa, verandy a příslušenství) cca 170 m2
  • Možné využít jako celek k rodinnému bydlení
  • Lze rozdělit na 2–3 samostatné byty
  • Do bytu/ů v patře lze vybudovat samostatný vstup
  • Vlastní kryté parkování na soukromém dvoře
  • Strategické místo bezprostředně vedle náměstí
Dům v centru Brušperku s možností až 3 bytů

Dům z roku 1860 byl v roce 1968 dostavěn do současné podoby (nástavba horního patra). V 90. letech se v domě měnila elektroinstalace (v mědi), komplet rozvody vody a odpadů v plastu, instalace plynového kotle vč. vložky komínu a v roce 2008 udělána plastová okna v 1. patře a obytném podkroví.

Dům je napojen na obecní vodovod i kanalizaci, plynovod a je částečně podsklepený. Vytápěn vlastním plynovým kotlem (ohřev vody bojlerem), ale tady bude dávat smysl např. nové tepelné čerpadlo.

Aktuálně je dům připraven na celkovou rekonstrukci vnitřních částí a fasády. Bude záležet jenom na vás, jestli jej budete chtít využít k vlastnímu bydlení – dům je dostatečně velký i pro početnou rodinu, pokud zrovna nepotřebujete mít zahradu. Tu tady nahrazuje menší dvůr se vstupem a krytým parkováním pro auta.

Poměrně zajímavý potenciál je v rozdělení domu na 2–3 samostatné byty. Spodní část domu lze poměrně jednoduše upravit na moderní byt 2+kk, a horní patro buď spojit s obytným podkrovím (potom by zde vznikl byt 4+kk), případně nechat samostatně na jeden byt 2+kk a druhý 2+1 (s využitím části půdy).

Do horních bytů je možné vybudovat samostatný vstup přes malou tarasu v 1. patře a zcela je tak oddělit. Na fotografiích jsme připravili vizualizace možného budoucího stavu zasazené do současných dispozic se zachováním rozměrů místnosti a možného využití půdy.

Nově vzniklé byty tak můžete dále pronajímat, případně samostatně prodat, případně zkombinovat vlastní bydlení spolu s investicí – prodaný nebo pronajímaný byt dokáže z velké části pokrýt vaše vlastní náklady.

Ve všech případech budete těžit ze strategického místa – dům v těsné blízkosti náměstí (kde jsou dostupné všechny důležité služby jako pošta, obchod, drogerie) a taky z faktu, že bytů je v Brušperku je nedostatek.

Brušperk totiž těží potenciál ze své ideální polohy – na půl cesty mezi Ostravou a Frýdkem – Místkem, zároveň ale v klidu a s čistým vzduchem. Jsou zde dostupné kvalitní školy i školky a vyhlášený krytý bazén, velmi dobrá dostupnost hromadné dopravy.

Fotografie současného stavu

Vizualizace po rekonstrukci

Videoprohlídka

Ke stažení

Průkaz energetické náročnosti

2 MB Stáhnout

Půdorysy a řezy domu

437 KB Stáhnout

Financování nemovitosti

Na hypotéky mám Aleše. Pomůže vám vyjednat lepší podmínky hypotéky, vyběhá všechny papíry a v každé bance zná ty správné lidi.
Společně vám pomůžeme k novému bydlení.

Více o hypotékách

Píšu o realitním světě

Všechno, co se prolétne mojí hlavou, složeno do písmen. Pěkně na jednom místě.