Činžovní dům v Ostravě
s parkováním a až 25 byty 

Více informací Videoprohlídka
Prodej rodinného domu Pustá Polom

Až 25 bytů. Parkování. Komerční prostory.
Skvělá adresa...  


  • Nádražní ulice - perfektní umístění v centru Ostravy  
  • Celkem 1.996 m2 užitné plochy
  • Možnost 2 patrové půdní nástavby
  • Uzavřené parkoviště jako benefit
  • Vlastní sauna a technické zázemí domu

Velký činžovní dům 
s ještě větším potenciálem ...

Tenhle činžovní dům nabízí nové příležitosti. Na skvělém místě v centru Ostravy, s vlastním parkováním a možností zajímavé investice nebo potenciálu vybudovat v něm až 25 nových bytů a využít stávající komerční prostory.

Základní informace:

Areál je tvořen podsklepeným čtyřpodlažním činžovním domem vystavěným v roce 1928 s dvoupodlažní přístavbou, s velkou garáží pro 4 vozidla a samostatným zděným objektem pro garážování ve dvorní části objektu. Pozemky v areálu mají celkovou výměru 1587 m2.

Nachází se na ulici Nádražní, která tvoří páteřní komunikaci a spojení s centrem města. U domu je tramvajová zastávka, s dosahem přímého centra do 5-ti minut. Vlakové nádraží je vzdáleno 1,4 km, necelé 3 km napojení na dálnici D1, spojnice Ostravy s Prahou a Polskem. Strategická lokalita s benefity v podobě Komenského sadů (cca 500m od domu) a skvělým spojením se zbytkem Ostravy.

Současný stav domu:

Nosná konstrukce domu je zděná, nezateplená. Bylo provedeno vyztužení železobetonovou konstrukcí, která je schopna staticky zajistit nástavbu minimálně dvou dalších podlaží, se snadnějším provedením případné změny dispozice. V objektu je rozvod elektrické energie 230/400V a rozvod studené vody. Dům byl vystavěn v roce 1928 jako objekt k bydlení, do roku 1982 využíván jako činžovní dům. V 80 letech byla provedena kompletní rekonstrukce se změnou ke komerčnímu využití.

Dispoziční řešení:

Vstup do objektu je z ulice přes průjezd v středové části domu, ze kterého vede schodiště. Na průjezd navazuje parkovací plocha až pro 25 aut, průjezd je uzamykatelný. Ve sklepních prostorách se nacházejí sklady, v přízemí jsou obchodní prostory se zázemím. V ostatních patrech (2 trakty domu) se nachází chodba, ze které jsou vstupy do nynějších kancelář.  V části půdy je provedena vestavba s garsoniérou, zbytek lze využít pro vestavbu a nástavbu až 2 pater.

Celkem se jedná o 1.996 m2 užitné plochy, vč. sklepů a půdního prostoru. 

Příslušenství:

Dvoupodlažní přístavba, ve které je výměník, 2 dvojgaráže, kanceláře a nevyužívaná sauna se zázemím. Ve dvorní části se nachází samostatná zděná garáž a parkoviště.

Inženýrské sítě:

Dům je napojen na vodovod, kanalizaci, nevyužívaná plynová přípojka v domě. Vytápění parním výměníkem s výkonem 160 MWh (naddimenzováno). V domě jsou z velké části nově provedeny rozvody strukturované kabeláže a centrální připojení k internetu.

Možnosti budoucího využití:

Dům lze ponechat v současné podobě a nadále jej pronajímat ke komerčním účelům. Mnohem zajímavější potenciál je vrátit domu jeho původní využití (přestavba na byty) a těžit ze všech benefitů (lokalita, parkování, prostor).   Podle zpracované projektové studie je v prostoru stávající půdy možno provést nástavbu dalších dvou podlaží, se zhruba 12 dalšími novými byty, včetně dvou venkovních výtahů.Cena činžovního domu: 37.800.000 Kč


V rámci kupní ceny získáte:

  • činžovní dům, přístavbu a veškeré pozemky
  • kompletní právní servis vč. advokátní či notářské úschovy finančních prostředků v ceně
  • možnost zajištění projektu a rekonstrukce celého objektu na míru
  • zajímavou investici na strategickém místě v Ostravě

Fotografie


VideoprohlídkaChcete se na tento činžovní dům přijít podívat osobně?

Zarezervujte si jednoduše online termín prohlídky. Nebo mi kdykoliv napište či zavolejte.


O mně / kontakty

Realitní makléř Ostrava - Michal HrubýMichal Hrubý je vyhledávaný a uznávaný privátní realitní makléř se zkušenostmi od roku 2007. Nebojí se hledat nové cesty a být jiný, než ostatní. Svou práci zakládá na 2 principech - lidskosti a profesionalitě. Můžete od něj očekávat pouze otevřené a férové jednání a maximální ochotu vyjít vstíc tomu, aby se pro vás koupě jakékoliv nemovitosti stala příjemnou a hlavně bezpečnou zkušeností...

 

www.michalhruby.cz

Kancelář

28. října 3388/11, Ostrava 702 00
¨